Al-220-600

پودر آلومینیوم

پودر آلومینیوم کاربرد گسترده ای در ساخت برخی از محصولات الکترونیکی ، رنگ ها ، سلول های خورشیدی، مواد منفجره و آتش بازی دارد که در ابتدا با خرد شدن فلز در  کارخانه تولید می شد. بعد از مدتی روش های جدیدی ارائه شد و اکنون کل روند کار بسیار ساده­ تر است. این فلز که رنگ آن سفید- نقره ای می ­باشد، در گروه ۱۳ جدول تناوبی قرار دارد و رسانای خوبی برای گرما و برق است.

چگونگی ساخت پودر آلومینیوم

روند ساخت پودر و شمش آلومینیوم می تواند با فرآیندهای تولید دیگر فلزات متفاوت باشد. برخلاف برخی از فلزات ، آلومینیوم اغلب در هنگام ساخت اکسترود می شود. این فرآیند شامل کشیدن یا فشار دادن این فلز از طریق قالب برای ایجاد یک محصول شکل گرفته است. فرآیند اکستروژن را می توان به صورت یک فرآیند گرم انجام داد، در این فرآیند فلز ابتدا  گرم می شود تا قابلیت انعطاف بیشتری پیدا کند .

فرآیند اکستروژن یک روش بسیار با ارزش در فرآیند ساخت آلومینیوم است چون در مقایسه با سایر روش های ساخت ، فشار کمتری به فلز وارد می کند . فلز آلومینیوم از راه های دیگری نیز می ­تواند ساخته شود ولی سایر روش های ساخت فشار بیشتری به فلز وارد کرده و در نتیجه آن را به عنوان یک محصول نهایی شکننده­ تر کنند.

پودر و شمش آلومینیوم به دلیل سبکی و مقاوم بودن در برابر خوردگی در طیف گسترده ای از کاربردها مورد استفاده قرار می گیرند اما در صورت اعمال نیرو به روش های خاص،نسبتاً شکننده می­ باشند.

کاربردهای پودرآلومینیوم

 قدرت پوشش قوی دارد و خاصیت انعکاس نور و عایق حرارتی خوبی است. به طور کلی در تولید بسیاری از انواع مواد منفجره، وسایل آتش بازی و محصولات الکتریکی کاربرد فراوان دارد.

از این محصول در صنعت متالورژی پودر، صنایع بتن سبک، کوتینگ (پوشش) ­‌های ضد خوردگی ، رنگ‌های خاصی مثل متالیک و… استفاده می ­شود و اکنون تولید و فروش صنعتی محصولات در کشور صورت می­ گیرد.

پودر آلومینیوم به حالت‌های فلیک، کروی و نامنظم تولید می‌شود. در روش جدید با خلوص بالا، کیفیت بالاتر محصول و هزینه کمتر می‌توان محصول بهتری تولید کرد.

خطرات پودرآلومینیوم

کاربرد این پودر در حالت عادی ایمن است و حتی خطری برای  محیط زیست ندارد اما وجود پودر در هوا و همچنین منبع احتراق می تواند منجر به انفجار پودر آلومینیوم شود که می تواند بسیار آسیب رسان باشد. بنابراین هنگام کار با آن موارد ایمنی را رعایت کنید.

 

شرکت متالورژی پودر ماهور اسپادانا  تولید کننده پودر آلومینیوم به صورت  آلومینیوم نامنظم و آلومینیوم فلیک با بهترین مواد اولیه می باشد.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.